Κυριακή 13 Μαρτίου 2011

ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός: 1 - 1 (Ημίχρονο)

ΔΕΙΤΕ ΤΟ LIVE TOY ΑΓΩΝΑ

Στο ημίχρονο το ντέρμπι της Τούμπας, μεταξύ ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν 1-0 με τον Τζεμπούρ στο 12’, με τον Κουτσιανικούλη να ισοφαρίζει σε 1-1 για τον «Δικέφαλο του Βορρά» στο 45’...

6' Σουτ του Μουσλίμοβιτς η μπάλα άουτ.

7' Ο Μανιάτης βγάζει μία μπαλιά στον Τζιμπούρ όμως ο Κρέσιτς βγαίνει και μπλοκάρει έγκαιρα την μπάλα.

12' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ. Το 0-1. Ο Ιμπαγάσα θα βγάλει μία πολύ ωραία ασίστ στον Τζιμπούρ που θα μπει στην μικρή περιοχή και θα σκοράρει με σουτ. Όλο το τέρμα χρεώνεται στον Ιμπαγάσα που έκλεψε την μπάλα και έβγαλε σε θέση βολής τον Γαλλοαλγερινό.

14' Σουτ του Ζαϊρί πέφτει και μπλοκάρει ο Κρέσιτς.

21' O ΠΑΟΚ προσπαθεί να πιέσει ακόμα πιο πολύ τον Ολυμπιακό για να φτάσει στην ισοφάριση.

22' Εντελώς απερίσκεπτη ενέργεια του Ντουντού που γύρισε με μακρινό σουτ την μπάλα προς τα πίσω με την μπάλα τελικώς να βγαίνει εκτός.

27' Ο Ιμπαγάσα θα πασάρει στον Ρόμενταλ που θα κάνει την κίνηση όμως ο Κρέσιτς βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα.
Κίτρινη κάρτα στον Σαβίνι.

34' Το σουτ του Ίβιτς θα κοντράρει πάνω στον Μέλμπεργκ και έτσι η μπάλα απομακρύνεται.

43' Ο Ρόμενταλ θα δοκιμάσει το πόδι του όμως η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

45' Το κόρνερ τελικώς γίνεται με τον Τζιμπούρ να χάνει πολύ καλή ευκαιρία να σκοράρει από κοντά και τον Κοντρέρας να διώχνει την μπάλα προτού αυτή περάσει την γραμμή.

45' ΓΚΟΟΟΛ. Το 1-1. Μετά την φάση του κόρνερ ο ΠΑΟΚ βγαίνει στην αντεπίθεση. Ο Πάρντο θα διώξει εντελώς λάθος προ του Κουτσιανικούλη που θα του κλέψει και την μπάλα και θα σκοράρει. To λάθος του Βελγοισπανού γκολκίπερ ήταν παιδαριώδες.

46' Σέντρα στο Β' μέρος.