Κυριακή 13 Μαρτίου 2011

ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός: 2 -1 (Τελικό)

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Ο κόσμος, αλλά και οι παίκτες του ΠΑΟΚ δεν επέτρεψαν στους «ερυθρόλευκους» να στεφθούν από σήμερα Πρωταθλητές, δίνοντας παράταση στην στέψη αφού έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι στις αγωνιστικές που απομένουν...

Οι Θεσσαλονικείς βρίσκονται πλέον στην πρώτη πεντάδα για τα πλει οφ και την Τετάρτη η προσοχή όλων στρέφεται στον μεγάλο «τελικό» με την ΑΕΚ στο γήπεδο της Τούμπας.

6' Σουτ του Μουσλίμοβιτς η μπάλα άουτ.

7' Ο Μανιάτης βγάζει μία μπαλιά στον Τζιμπούρ όμως ο Κρέσιτς βγαίνει και μπλοκάρει έγκαιρα την μπάλα.

12' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ. Το 0-1. Ο Ιμπαγάσα θα βγάλει μία πολύ ωραία ασίστ στον Τζιμπούρ που θα μπει στην μικρή περιοχή και θα σκοράρει με σουτ. Όλο το τέρμα χρεώνεται στον Ιμπαγάσα που έκλεψε την μπάλα και έβγαλε σε θέση βολής τον Γαλλοαλγερινό.

14' Σουτ του Ζαϊρί πέφτει και μπλοκάρει ο Κρέσιτς.

21' O ΠΑΟΚ προσπαθεί να πιέσει ακόμα πιο πολύ τον Ολυμπιακό για να φτάσει στην ισοφάριση.

22' Εντελώς απερίσκεπτη ενέργεια του Ντουντού που γύρισε με μακρινό σουτ την μπάλα προς τα πίσω με την μπάλα τελικώς να βγαίνει εκτός.

27' Ο Ιμπαγάσα θα πασάρει στον Ρόμενταλ που θα κάνει την κίνηση όμως ο Κρέσιτς βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα.
Κίτρινη κάρτα στον Σαβίνι.

34' Το σουτ του Ίβιτς θα κοντράρει πάνω στον Μέλμπεργκ και έτσι η μπάλα απομακρύνεται.

43' Ο Ρόμενταλ θα δοκιμάσει το πόδι του όμως η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

45' Το κόρνερ τελικώς γίνεται με τον Τζιμπούρ να χάνει πολύ καλή ευκαιρία να σκοράρει από κοντά και τον Κοντρέρας να διώχνει την μπάλα προτού αυτή περάσει την γραμμή.

45' ΓΚΟΟΟΛ. Το 1-1. Μετά την φάση του κόρνερ ο ΠΑΟΚ βγαίνει στην αντεπίθεση. Ο Πάρντο θα διώξει εντελώς λάθος προ του Κουτσιανικούλη που θα του κλέψει και την μπάλα και θα σκοράρει. To λάθος του Βελγοισπανού γκολκίπερ ήταν παιδαριώδες.

46' Σέντρα στο Β' μέρος.

48' Σουτ του Έτο με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι.

58' Ο Βιεϊρίνια παίρνει την θέση του Φωτάκη.

60' Ο Μοντέστο θα προσπαθήσει να σκοράρει ανεπιτυχώς όμως.

63' Ο Φουστέρ αντικαθιστά τον Ντουντού και το περιβραχιόνιο του αρχηγού το παίρνει ο Μέλμπεργκ.

65' Ένα μαρκάρισμα του Ιμπαγάσα πάνω στον Βιεϊρίνια άναψε τα αίματα μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων. Ο Ιμπαγάσα τελικά θα δεχθεί κίτρινη κάρτα.

68' Ο Φουστέρ θα κάνει ένα πλασέ που θα περάσει έξω.

68' Ο Σαλπιγγίδης μπαίνει αντί του Κουτσιανικούλη.

69' Ο ΠΑΟΚ κερδίζει πέναλτι από μαρκάρισμα του Α. Παπαδόπουλου πάνω στον Βιεϊρίνια. Οι παίκτες του Ολυμπιακού πέφτουν πάνω στον ρέφερι του αγώνα. Το ριπλέι δείχνει πως υπάρχει επαφή των δύο παικτών με τον Παπαδόπουλο να σπρώχνει τον Βιεϊρίνια.

73' Ο Ιμπαγάσα δίνει την θέση του στον Ουρτάδο και ο Ρόμενταλ στον Πάντελιτς.

76' Ο Ίβιτς βγαίνει εκτός αγώνα για να πάρει την θέση του ο Τσουκαλάς.

82' Σουτ του Ουρτάδο βρίσκει κόντρες και παίρνει επικίνδυνη τροχιά αλλά ο Κρέσιτς μπλοκάρει.

87' Φάουλ του Φουστέρ άουτ.

90' Ο Μέλμπεργκ διώχνει προ του Μουσλίμοβιτς την μπαλιά του Σαλπιγγίδη.

90+ Φάουλ του Χολέμπας που βρίσκει κόντρα και βγαίνει κόρνερ. Αμέσως μετά τελειώνει το ματς.